Sungate de hizmet içi eğitim hız kazandı

HÜRRİYET AKDENİZ / MİLLİYET AKDENİZ / KEMER GÖZCÜ GAZETELERİ

 

Genellikle turistik tesislerde kış aylarında yapılan hizmet içi eğitimlere Beldibi’nde bulunan Rixos Sungate Otel, yoğun geçen yaz sezonuna rağmen başladı. Tesisin yeni İnsan Kaynakları Müdürü Bülent Çapar, “Sezon boyunca bir yandan hizmet kalitemize devam ederken, diğer yandan da kalitemizi daha ileri götürmek için eğitimlere devam edeceğiz” dedi


Beldibi’nde bulunan Rixos Sungate Otel’de hizmet içi eğitim çalışmaları hız kazandı. Tesisin yeni İnsan Kaynakları Müdürü Bülent Çapar, Rixos Sungate Otel’e, Rixos gurubunun kalite standartlarını yerleştirmeye çalıştıklarını söyledi.
Hizmet içi eğitimlerin yalnızca kış döneminde değil, 365 gün boyunca sürmesi gerektiğine inandıklarını ve bu anlamda aralıksız eğitim programlarına devam edeceklerini söyleyen Çapar, “Sezon boyunca bir yandan hizmet kalitemize devam ederken, diğer yandan kalitemizi daha ileri götürmek için eğitimlere devam edeceğiz.
Antalya bölgesi dışında da isim yapmış bir uzman olan sayın Naci Ataseven’e önce bir “İş Riski Analizi” yaptırdık. Arkasından da, çalışanlarımızın “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimleri”ni gerçekleştirdik. Her eğitime 80 civarında elemanımızın katılımını sağlayarak yaklaşık 1000 personelimize eğitim verdik” dedi.
Dumlupınar Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu, İş Güvenliği uzmanı Naci Ataseven ise

işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamın tesis edilmesi ve sürdürülmesinin en önemli ayaklarından birinin çalışanların eğitimi olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu; “İş güvenliğinin bir kültür olarak personele kazandırılması, ihtiyaç duyulan konulardaki eğitimlerin kendilerine verilmesi ile mümkündür. Çalışanların ihtiyaç duydukları konulara yönelik yıllık eğitim planlarının hazırlanması ve iş güvenliği konularına yönelik eğitimlerin her yıl devamının sağlanması gerekmektedir.Eğitime katılanlara sertifika verilerek belgelendirilmekte, eğitim öncesi ve sonrasında uygulanan testler ile eğitimin etkinliği ölçülmekte ve şirketlere raporlanmaktadır.” dedi

Saffet YENİGÜN

Haber Yayınlanma Tarihi [  15-06-2009]

                                                                                                              http://www.gavurgeci.com/iky     webmaster gavurgeci  recodesign